Reszta

Byłam dziś świadkiem takiej sytuacji:

Ogromne centrum zdrowia specjalizujące się w badaniach wymaganych do wizy. Codziennie przewija się przez nie kilkaset osób. Przy jednym ze stanowisk rejestracji pracownica gorączkowo próbuje się skontaktować z pacjenteką odbsłużoną wcześniej. Kilka razy dzowni, ale bez sukcesu. W końcu dodzwania się do jej agenta emigracyjnego i zostawia wiadomość. Wiadomość jest taka, że pacjetka zapomniała zabrać swojej reszty. Ta reszta to $8 (przy prawie $300 jakie zapłaciła za usługę).

Aż mnie świerzbi, żeby napisać, że w Polsce coś takiego by się chyba nie wydarzyło – że nikomu nie chciałoby się wydzwaniać za klientem, który zapomniał niewielkiej reszty – ale pewnie zaraz ktoś mnie oskarży o brak uczuć patriotycznych albo robienie Polsce złej prasy….

Po drugie – dużo kobiet z małymi dziećmi
Council of Australians for Uneducated Americans

6 komentarzy

 1. Witaj Magda, a ja dodam, będą po stronie Twojej opinii, że w Polsce tak właśnie jest, mało kto by się pewnie fatygował. U nas ludzie się dziwią kiedy zauważasz torebke zostawioną w tramwaju i krzyczysz za panią, żeby sobie zabrała. A juz nie mówie o sytuacjach kiedy zwracasz uwagę Pani w spożywczym, że np za dużo Ci wydała – oczy Pandy to mało powiedziane.:)

  Post a Reply
 2. Ja sie do tych osob nie zaliczam i pomyslalabym to samo co Ty ;P.

  Post a Reply
 3. hej
  czytam twojego bloga od czasów przeprowadzki, bardzo mi się podoba, ciekaw jestem dalszych losów. Byłem raz w Australii, bardzo mi się podobało, zwłaszcza ludzie z tym ich luzem i tolerancją. Chętnie pomieszkałbym tam ale chyba życia nie starczy… I tylko jedna uwaga krytyczna: „świerzbi” jednak przez „rz”. Pozdrawiam

  Post a Reply
  • Co do tego „świerzbi” to już mi ktoś wczoraj uwagę zwrócił, ale oczywiście zapomniałam poprawić ;) Życie poza Polską nie sprzyja ortografii… ;)

   Post a Reply
 4. „ale pewnie zaraz ktoś mnie oskarży o brak uczuć patriotycznych”

  Nie – dopóki mieszkasz tam gdzie mieszkasz. Ci, którzy muszą, poczekają aż wrócisz i będziesz „down” . Wtedy ci dołożą patriotycznie. Teraz to masz immunitet.
  ;)

  Post a Reply

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poinformuj mnie o nowych komentarzach na e-mail. Możesz także SUBSKRYBOWAĆ ten wpis bez komentowania.