Za dużo

Kupiłam wczoraj weekendowe wydanie  Sydney Morning Herald. Gazeta Wyborcza ze wszystkimi swoimi dodatkami wygląda przy tym jak ubogi krewny. Dostałam gazetę (22 strony) plus dodatki: News Review (14 stron), Traveller (28 stron), magazyn Good Week (40 stron), dodatek kulturalny Spectrum (56 stron), Weekend Business ( 22 strony), Sports Day (14 stron), dodatek o nieruchomościach Domain (70 stron), My Career (36 stron), Weekend Drive (16 stron) oraz Drive Marketplace (26 stron).

Trzeba nie mieć kompletnie nic do roboty, żeby to wszystko przeczytać przez jeden weekend. A w przerwach od czytania można całość zwinąć w rulon i ćwiczyć bicepsy, bo 344 strony papieru ma swoją wagę.

Stały adres
Szukamy mieszkania, część II ostatnia

3 komentarze

  1. no i kto by pomyślał? u nas taki wydawca by zbankrutował…. ile kosztuje takie wydanie w Sydney?

    Post a Reply
  2. Moze i gazeta wyborcza to ubogi krewny, ale przynajmniej w 60% da sie ja poczytac, podkreslam poczytac, bo zawiera informacje, czego nie mozna powiedziec o zadnej gazecie australisjkiej. Przez rok nigdy zadnej australisjkiej gazety nie doczytalem, jedynie czytalem naglowki i patrzylem na zdjecia, bo sa one mierne: jeden artykul o polityce australisjkiej (np. o zasilkach albo reformie szpitali), potem artukul o rolnictwie, swiat to dla nich afganistan i zycie celebrytow w USA albo UK, a potem to juz sama przyjemnosc – gdzie robic zakupy, jakiego „boganowskiego” holdena sobie kupic, co wyplewic w ogrodku, a dodatek traveller to same ukryte reklamy biur podrozy (na dole zawsze napisane za ile i z kim mozna sie dostac do danego miejsca). Zapomnialbym o najwazniejszym – 3/4 gazety zajmuje Rugby!!! Poza reklamami (70% volumenu kazdej aussie gazety) nic te ich gazety nie zawieraja, tak wiec ta cena 2$ jest zdecydowanie za wysoka. Niestety moj zwyczaj czytania gazety i picia kawy o poranku w Australii ograniczylem do picia kawy…

    Post a Reply

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poinformuj mnie o nowych komentarzach na e-mail. Możesz także SUBSKRYBOWAĆ ten wpis bez komentowania.