Cytat dnia

Sprzedaj lodówkę i jedź!
Różnica między ludźmi, którzy realizują swoje marzenia, a całą resztą świata nie polega na zasobności portfela. Chodzi o to, że jedni całe życie czytają o dalekich lądach i śnią o przygodach, a inni pewnego dnia podnoszą wzrok znad książki, wstają z fotela i ruszają na spotkanie swoich marzeń.
„Gringo wśród dzikich plemion” Wojciech Cejrowski

Podrozowanie po Australii - czesc 2
Certyfikowany Australijczyk

4 komentarze

 1. Wszystko niby jest proste, ale jak się ma żonę, dzieci, kredyty itp. to sprawa zaczyna się komplikować… Gdybym nie miał dzieci, też bym unosił częściej wzrok znad książki. Mam powiedzieć rodzinie „jedziecie ze mną, czy zostajecie?” Zatem takie mądrości ja traktuje nieco z dystansem.

  Post a Reply
  • Bo gdy masz rodzinę to już nie masz tylko swoich marzeń a masz wspólne. Skoro zamiast spełniać swoje marzenia postanowiłeś założyć rodzinę i od tej pory mieć marzenia całej rodziny nie miej pretensji do nikogo tylko do siebie. Cytat jest jak najbardziej właściwy. Gdy masz rodzinę kolego wszystko się zmienia. Najpierw się rozwija i spełnia marzenia a później zakłada rodzinę…chyba, że twoim marzeniem jest właśnie rodzina, dzieci, dom na wsi.
   Ludzie myślcie…

   Post a Reply
 2. Warto marzyc i się realizować, jednak każdy inaczej przeżywa swoje życie i ma swoje priorytety. Nie należy krytykować i ani osądzać. Niestety pan Cejrowski zjadł wszystkie rozumy i widac wyraźnie syndromy zatrucia

  Post a Reply
  • Pan Cejrowski zjadł rozumy bo? bo przeżywa przygodę życia i spełnia się? Bo odwiedza dalekie krainy? Bo żyje życiem, o których Ty możesz tylko przeczytać w książce?
   Piszesz by nie krytykować ani osądzać a sama właśnie to robisz.
   Tylko po co? Kompletnie Cię nie rozumiem.
   Pan Cejrowski jest żywym przykładem tego, że w życiu można robić niesamowite rzeczy a swoimi słowami tłumaczy, że nie jest to trudne. Wystarczy chcieć.
   natomiast gdy ktoś zorganizował sobie życie tak, że nie może się ruszyć z domu na więcej niż jeden dzień to już inna sprawa.
   Jasne każdy ma priorytety i myślę, że Cejrowski kieruje swoje słowa dla osób, których priorytetem jest spełnianie marzeń i rozwój indywidualny, dla osób bez rodzin, kredytów itd.
   Jeszcze raz powtórzę: Ludzie myślcie…

   Post a Reply

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poinformuj mnie o nowych komentarzach na e-mail. Możesz także SUBSKRYBOWAĆ ten wpis bez komentowania.