Marzycielska Poczta z Podróży

Zrzut-ekranu-2013-02-14-o-14.51.01-e1360833037458

Czasy mamy takie, że prawie każdy, kto wyjeżdża w jakąś podróż zakłada bloga, aby na nim o owej podróży pisać. Kiedyś z podróży wysyłało się pocztówki. Dziś jednak żyjemy w epoce funkcjonalności i wygody, a prowadzenie bloga – mimo, że potrafi być pracochłonne – jest chyba jednak łatwiejsze niż regularne wysyłanie pocztówek z podróży.

Jednak prawdziwa, papierowa pocztówka, z egzotycznym znaczkiem to jest coś. To coś prawdziwie osobistego, w przeciwieństwie do bloga, który zazwyczaj skierowany jest do szerszej publiki. Co najważniejsze – pocztówką można komuś sprawić wielką radość. Na przykład chorym dzieciakom. Dlatego razem z bloggerami z Polskich Blogów Podróżniczych, postanowiłam sprawić owym dzieciakom trochę radości. W drodze do Polski są właśnie pocztówki z Sydney, które mam nadzieję wywołają uśmiech na twarzach ich adresatów.

Akcję pocztówkową wymyślili ludzie z projektu Marzycielska Poczta, a my postanowiliśmy ich akcję wesprzeć. I Ciebie również zapraszam do wysyłania pocztówek. Jeśli masz w planie jakiś fajny wyjazd to pomyśl o dzieciakach, dla których pocztówka z dalekich krajów może być ogromną radością. Więc do dzieła :) Szczegóły o tym jak można wziąćudział w akcji są na stronie Marzycielskiej Poczty.

Latający lekarze
Pocztówki z Tasmanii, część trzecia

3 komentarze

  1. oo, świetny pomysł! chociaż nie jestem już dzieckiem, to wiem co to znaczy znaleźć coś z daleka w swojej skrzynce na listy (mam konto na postcrossing.com) :)

    Post a Reply
  2. Postaram się teraz wysłać pocztówkę z mojej podróży do Nepalu. Pamiętam sam, jak byłem małym dzieckiem, jak wielką radość sprawiała mi każda widokówka jaką otrzymałem. Jeżeli to przyniesie radość dzieciom, to jestem całkowicie za :)

    Post a Reply
  3. Fajna sprawa :) Ja osobiście uwielbiam dostawać i wysyłać pocztówki zarówno te świąteczne jak i te z podróży. I zawsze jak gdzieś wyjeżdżam staram się wysłać do tych najważniejszych dla mnie osób ten kawałek papieru z miłym słowem i znaczkiem :)

    Post a Reply

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poinformuj mnie o nowych komentarzach na e-mail. Możesz także SUBSKRYBOWAĆ ten wpis bez komentowania.