Cukierkowo

Zazwyczaj nie robię takich zdjęć, ale tym razem zrobiłam. Wybrałam się w sobotę do miasta z zamiarem sfilmowania projekcji świetlnych na Operze w ramach festiwalu Vivid Sydney, a skończyło się na tym, że wylądowałam w zupełnie innym miejscu (tzn. nie po tej stronie Opery co trzeba), nic nie nakręciłam, a do domu wróciłam z taką oto cukierkową fotografią.

Miejscówka, z której zrobiona jest ta fotka, nazwywa się Mrs Macquarie Point i leży kawałek za bramą lokalnego Ogrodu Botanicznego. To tutaj powstają zdjęcie zdobiące 50% pocztówek sprzedawanych w Sydney (drugie 50% robiona jest w miejscu zwanym Milsons Point, do którego planuję udać się w najbliższy weekend, żeby zrobić kolejne cukierkowe zdjęcie) i to tutaj roztaczają się jedne z najlepszych widoków na Operę i Most. To także najlepsza lokalizacja na oglądanie noworocznych fajerwerków, jednak żeby zapewnić sobie dobre miejsce, trzeba się tam zjawić przynajmniej 24 godziny wcześniej. W związku z czym Sylwestra w owym miejscu nie planuję. Zdecydowanie wolę je w zwykły dzień, kiedy ludzi jest tam tylko garstka (chyba, że akurat podjecie autokar z chińską wycieczką).

A gdyby kogoś interesowały technikalia to niniejszym informuję: 35mm, f 9.0 @20sec, ISO 320.

3 różnice między pracą w Polsce i Australii
Zakochałam się... w rowerze

6 komentarzy

 1. Też nie przepadam za robieniem takich zdjęć, „cukierkowe” to bardzo dobre określenie, ale czasami po prostu trzeba;).

  Post a Reply
 2. ale jaki przepyszny ten cukierek ;)

  Post a Reply
 3. Wolę czekoladowe łakocie, ale te światełka …fajowskie jak to dawniej się mawiało:)
  No mam słabość do światełek , których nie lubię no nie za bardzo , taka dwoistość:)

  Post a Reply
 4. No właśnie:)
  Cukierkowe czy też nie, ale i tak świetne. Gratuluję!

  Post a Reply
 5. A ja lubię taki styl, nie zawsze wszystko polega na tym jak tam było, o wiele ważniejsze jest jak myśmy to widzieli i czuli w danym momencie, tym się różni zdjęcie od fotografii. Pozdrawiam z zimowego Melbourne :)

  Post a Reply

Trackbacks/Pingbacks

 1. Cukierkowo vol. 2 | Careerbreak - [...] Cukierkowo vol. 2 Opublikowano 16/07/2011 | Kategorie: Sydney | Nie ma komentarzy Mam nadzieję,…

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poinformuj mnie o nowych komentarzach na e-mail. Możesz także SUBSKRYBOWAĆ ten wpis bez komentowania.